Akademik Bale

Akademik Bale : 7 Yaş ve Üstü

T.C. Meb. Özel Bestem Bale Kursu'nda Akademik Bale Eğitimi, alanında profesyonel deneyimli, konservatuar mezunu eğitmenler eşliğinde sürdürülmektedir. Kursumuzda; Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu Müfredat Programı takip edilmekte ve günümüzde dünyada en yaygın ve geçerli olan; Rus Vaganova ve Royal Academy of Dance ( İngiliz Kraliyet Akademisi ) bale tekniklerinde eğitim verilmektedir.
Akademik Bale Sınıfları'na yeni kayıt olan öğrencilerimizin, kayıt esnasında yaş ve seviyeleri tespit edilerek uygun sınıflara yerleştirililer.
Akademik Bale Sınıfları derslerimiz, öğrencilerimizin okul programlarına uygun bir şekilde düzenlenerek;

Bale 1. sınıflar haftada 1 saat 30 dakika

Bale 2.& 3. sınıflar haftada 2 saat

Bale 4.& 5. sınıflar haftada 2 saat 30 dakika

Bale  6.&7.& 8. ve İleri Bale Sınıfları ise; haftada 3 saat ders yapmaktadırlar.

Yılsonu gösterilerine doğru yoğunlaşan çalışmalarımız esnasında, ihtiyaç duyulduğu takdirde ek dersler de yapılmaktadır.

DERS İÇERİĞİ;

- Warm-up & Stretching ( Isınma & Esnetme )
- Klasik Bale
- Solfej & Duyuş & Ritm
- Doğaçlama
- Pointwork ( Parmakucu Çalışmaları )
- Karekter Dans ( Rus.Macar,Polonya ve İspanyol Dansları gibi Dünya Dansları )
- Modern Dans
- Dans Tarihi
- Video Analiz
- Repertuar ( Yılsonu Gösterisi Çalışmaları )


Milli Eğitim'e bağlı olan Özel Bestem Bale Kursu'nda; 2 yıl Hazırlık ve 8 yıllık Akademik Bale Eğitimi ile birlikte toplam 10 yıllık eğitim sürecini tamamlayan öğrencilerimiz, MEB. sınavına tabii tutulmaktadırlar. MEB.sınavında başarılı olan öğrencilerimize MEB. onaylı Sertifika verilmektedir. Akademik eğitimi tamamlayarak mezun olan öğrencilerimiz, Bale Eğitmeni olmaya hak kazanarak, meslek sahibi olmaktadırlar.
Fiziksel olarak yetenekli olan ve Baleyi profesyonel anlamda meslek olarak seçmek isteyen öğrencilerimizi, Devlet Opera ve Balesi bünyelerinde tertiplenen Çocuk Baleleri'ne ve Konservatuarların Klasik Bale ve Modern Dans bölümlerine yönlendirmekte ve sınavlara hazırlayıcı eğitim programları da sunmaktayız.
 

* Özel Bestem Bale Kursu yeni dönem Akademik Bale sınıfları kayıtlarımız; her yıl Eylül ayı başı itibari ile başlamaktadır. Ekim ayı başında başlayan derslerimiz, her yıl Haziran ayı sonunda yapılan yılsonu Gösterisi ile son bulmaktadır. 

 

 İzmir Karşıyaka BostanlıT.C. Meb. Özel Bestem Bale Kursu Konservatuar mezunu, Devlet Opera ve Balesi bünyesinde görev almış Profesyonel eğitmen kadrosu ile 2007 yılından bu yana kaliteli eğitim anlayışından ödün vermeden, Bale tutkunu öğrencilerine sanatsal bir hobi sunarken, sunduğu Sertifika Programları ile Bale Eğitmenleri yetiştirmiş, onlara meslek edindirmiş, yetenekli öğrencilerini Devlet Opera ve Balesi Çocuk Baleleri ve Devlet Konservatuarları bünyelerine kazandırmıştır.

 İngiliz Royal Academy Of Dance sisteminde  eğitim veren Özel Bestem Bale Kursu; başarılarını, Devlet Opera ve Balesi bünyesinde tertiplenen Çocuk Balesi Şenlikleri,AKM. ve İzmir Sanat Merkezi'nde tertiplenen Yılsonu Gösterileri ve Çeşitli Şenlik,Açılış ve Dernekler yarına tertiplenen gösteriler ile taçlandırmıştır.

 3,5 yaşından itibaren her yaş grubuna bale eğitimi sunan Bestem Bale Kursu'nda ayrıca; öğrenciler, Hip hop, Modern Dans, Dünya Dansları, Zumbafarklı branşlarda ekstra eğitimler de alarak,kendilerini geliştirme olanakları bulmaktadırlar.

 Bale Öğrencilerimiz; bale ve dans eğitimleri alırlarken, yine Bostanlıdabulunan kursumuz, siz velilerimiz Yetişkinler için de; Zumba, Pilates, Yoga, Nefes Terapisi, Latin Dansları,Tango, Düğün Dansları gibi aktiviteler sunmaktayız.


© 2017. Bestem Bale Kursu İzmir