Klasik Baleye Hazırlık

Baleye  Hazırlık Eğitimleri
 
 T.c.Meb.Özel Bestem Bale Kursu'nda baleye başlama yaşı 3,5 yaştır. Kayıt esnasında öğrencilerimiz yaş ve seviyeleri tespit edilerek uygun  sınıflara yerleştirilirler.


 * Baleye Hazırlık 1.Sınıflar(3,5 - 5 Yaş)
 * Baleye Hazırlık 2.Sınıflar (5 - 6,5 Yaş)

* Yeni dönem kayıtlarımız her yıl Eylül ayı itibari ile başlamaktadır. Ekim ayı başında başlayan derslerimiz, her yıl Haziran ayı sonunda tertiplenen yılsonu gösterisi ile son bulmaktadır.

 

 İzmir Karşıyaka BostanlıT.C. Meb. Özel Bestem Bale Kursu Konservatuar mezunu, Devlet Opera ve Balesi bünyesinde görev almış Profesyonel eğitmen kadrosu ile 2007 yılından bu yana kaliteli eğitim anlayışından ödün vermeden, Bale tutkunu öğrencilerine sanatsal bir hobi sunarken, sunduğu Sertifika Programları ile Bale Eğitmenleri yetiştirmiş, onlara meslek edindirmiş, yetenekli öğrencilerini Devlet Opera ve Balesi Çocuk Baleleri ve Devlet Konservatuarları bünyelerine kazandırmıştır.

 İngiliz Royal Academy Of Dance sisteminde  eğitim veren Özel Bestem Bale Kursu; başarılarını, Devlet Opera ve Balesi bünyesinde tertiplenen Çocuk Balesi Şenlikleri,AKM. ve İzmir Sanat Merkezi'nde tertiplenen Yılsonu Gösterileri ve Çeşitli Şenlik,Açılış ve Dernekler yarına tertiplenen gösteriler ile taçlandırmıştır.

 3,5 yaşından itibaren her yaş grubuna bale eğitimi sunan Bestem Bale Kursu'nda ayrıca; öğrenciler, Hip hop, Modern Dans, Dünya Dansları, Zumbafarklı branşlarda ekstra eğitimler de alarak,kendilerini geliştirme olanakları bulmaktadırlar.

 Bale Öğrencilerimiz; bale ve dans eğitimleri alırlarken, yine Bostanlıdabulunan kursumuz, siz velilerimiz Yetişkinler için de; Zumba, Pilates, Yoga, Nefes Terapisi, Latin Dansları,Tango, Düğün Dansları gibi aktiviteler sunmaktayız.

 

  Baleye Hazırlık 1. sınıflarımızda dersler haftada 1 saat

  Baleye Hazırlık 2. sınıflarımızda ise;haftada 1 saat 15 dk. olarak yapılmaktadır.
 
 Baleye yeni başlayan öğrencilerimiz Baleye Hazırlık Sınıflarında eğitim görmektedirler.
 Küçük yaşlarda bale sanatı ile tanışan çocukların,anatomi ve pedagoji bilgisi olan eğitmenlerce eğitilmeleri önemlidir. Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine çok olumlu etkileri olan Bale Sanatı,bilinçli eğitmenler eşliğinde yapıldığında ; öğrencilerin kas, eklem yapılarının doğru gelişmesini, estetik ve doğru bir posture  ve alignment (duruş ve vücut çizgisi) kazanmalarını sağlar. Özel Bestem Bale Kursu'nda eğitim kadromuz,alanında uzman,deneyimli ve konservatuar mezunu eğitmenlerden oluşmaktadır.

 Bestem Bale Kursu'nda Baleye Hazırlık sınıflarımızda, Royal Academy of Dance (İngiliz Kraliyet Akademisi) Pre-Primary ve Primary  programını takip etmekteyiz.

 Hazırlık Sınıflarında;balenin temel adımları ile tanışan öğrencilerimiz;
- Stretching (Esnetme)
- Temel Klasik Bale
- Solfej-Ritm
- Doğaçlama (Oyunlar)
- Repertuar Çalışmaları (Yılsonu Göstesi Sahne Çalışmaları) eğitimleri görmektedirler.

 


© 2017. Bestem Bale Kursu İzmir