Yetişkin Bale

 Özellikle son yıllarda, İngiltere ve Amerika'da da çok yaygın olan, Adult Ballet (Yetişkin Bale) sınıfları ile, vücut esnekliği arttırılırken, kas oranı artmakta ve vücut toparlanmaktadır. Tüm bunların yanısıra; balenin büyülü dünyasına adım atmakta hiçbir zaman geç kalmış değilsiniz ...

 Baleye küçük yaşlarda başlamak gerekmektedir. Ancak;vücudumuzu her yaşta disiplinize edebilir, doğru bir teknik çalışma ile, vücut anatomimizi düzeltebilir, doğru duruş (posture), sağlıklı,güçlü kaslardan oluşan , esnek bir fiziksel yapı kazanabiliriz. Yetişkin Bale derslerinde de hedeflenen, temel anatomik ve kinetik (Hareket) bilgisi üzerinden beden farkındalığı yaratarak, temel bale tekniği öğretmektir. Katılımcı; kendi bedeni ile tanışır ve bale'nin estetiğini kazanır.

 

Yetişkin Bale Sınıfları;
 
 * Daha önce bale eğitimi almamış,bale ve dans geçmişi olmayanlar ve hayatının bir döneminde eğitim almış , yarım bırakmış kişiler katılabilmektedirler.
 
 * Yaş sınırlamamız bulunmamaktadır.
 
 * Derslerimiz, alanlarında uzman,deneyimli, Konservatuar mezunu eğitmenler eşliğinde sürdürülmektedir.
 
 * Derslerimiz; haftada 1 gün 1 saat 30 dk. olarak yapılmaktadır.
 
  
İzmir Karşıyaka Bostanlı Özel Bestem BaleKursu'nda yetişkin Balesınıflarımıza katılım için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Baleye başlamak için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Daha önceki bir dönem bale yapmış yarım bırakmış ya da daha önce hiç bale yapmamış kişiler de Yetişkin Bale Sınıflarımıza katılabilmektedirler.

 

 Bestem Bale Kursu'nda Yetişkin Bale Eğitiminde hedeflenen;

-Vücudu disiplinize etmek,

-Daha esnek bir vücut yapısı oluşturmak,

-Vücut farkındalığı ve hakimiyeti ile güç ve dengeyi arttırmak.

-Anatomik duruş bozukluklarını düzeltmektir.


© 2017. Bestem Bale Kursu İzmir