Hakkımızda

    Bale Kursu

 T.C.MEB.ÖZEL BESTEM BALE KURSU 2007 YILINDAN BU YANA PROFESYONEL EĞİTİM KADROSUYLA KARŞIYAKA BOSTANLIDA

YENİ DÖNEM KURS KAYITLARINA BAŞLAMIŞTIR.

Eğitim Anlayışımız

     Günümüzde,dünya üzerindeki Dans Ekolleri ve Dans Anlayışları çok değişmiştir.''Everyone Can Dance'' ( Herkes dans edebilir.) anlayışı hakimdir. Herkesin farklı yetenekleri ve bireysel özellikleri ve güzellikleri vardır. Özel Bestem Bale Kursu'nda tamamen bu anlayış çerçevesinde eğitim verilmektedir. Örneğin; kimi öğrencimiz, fiziksel olarak çok narin, estetik ve ince uzun kas yapısına sahipken, kimisi aşırı esnek olabilir. Kimi öğrencinin ise, yaratıcı yönü baskın olabilir. Hatta;kimi öğrenci, Klasik Bale türünden ziyade; Modern Dans gibi başka dans türlerine karşı daha hevesli ve yatkın olabilir. Özel Bestem Bale Kursu'nda eğitim anlayışımız, tüm öğrencilerimizin kendi yetenekli yönlerini açığa çıkarmalarını sağlamak, ancak; eksik yönlerinin de farkında olarak eksik yönlerini tamamlamalarını sağlamaktır. Herkesin ''balerin'' olması beklenemez. Ama; baleye sadece hobi amaçlı devam edilse bile, Bale Sanatı; iç disiplin, özgüven, sorumluluk, düzgün bir fizyonomi ve sanat bilgi ve görgüsü gibi kazanımlar sağlamaktadır.

     Özel Bestem Bale Kursu'nda bu anlayış çerçevesinde eğitim vermekte ve çocuklarınıza ve sizlere bale,dans, tango, salsa, yoga, nefes terapisi ve kişisel gelişim seçenekleri sunmaktayız..

     Eğitim Kadromuz

     İnsan anatomisini doğrudan ilgilendiren, bale, dans, spor gibi türlerde alınan eğitimin mutlaka, alanlarında uzman, deneyimli ve profesyonel eğitmenlerce sürdürülmesi gerekmektedir. Alınan her tür eğitim, bilinçli kişiler tarafından sürdürüldüğünde faydalı olmakta, anatomik bozukluklar düzeltilmektedir. Özel Bestem Bale Kursu'nda; kadromuz, Konservatuar mezunu, Devlet Opera ve Balesi bünyesinde görev almış, alanlarında uzman, anatomi ve pedagoji bilgisi olan eğitmelerden oluşmaktadır. Uzmanlık alanlarımız arasında, bale, dans kursu, çocuk zumbası, latin dansları, pilates, yoga, nefes eğitimi, tango, hip-hop, modern danslar, çocuk latini, düğün dansı, hamile yogası gibi çok çeşitli gruplar bulunmaktadır.

    Meslek Seçenekleri

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan kursumuzda; 2 yıllık Baleye Hazırlık eğitimi ve 8 yıllık Akademik Bale eğitimi ile birlikte toplam  10 yıllık bale eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı'nın tertiplediği Sertifika Sınavına girerler. Başarılı oldukları takdirde, Bale Eğitmeni olmaya hak kazanırlar. Ayrıca; öğrencilerimize, kursumuzda staj imkanları da sunmaktayız.

Yetenekli öğrencilerimizi, Konservatuarların, Klasik Bale ve Modern Dans Bölümlerine hazırlayıcı eğitim programları da sunmakta ve onları yönlendirmekteyiz.

  Eğitmenlerimizin tamamı, kendi uzmanlık alanlarında, sertifikasyonları tamamlamış profesyonellerden oluşmaktadır. Düğün dansı, nefes terapisi ve kişisel gelişimin vazgeçilmez öğeleri yoga ve hamile yogası gibi dallarda da Karşıyaka ve Bostanlı bölgesinde, kursumuzu ziyaret edebilirsiniz.

 

© 2017. Bestem Bale Kursu İzmir